28 ЖОВТНЯ 1944 РОКУ – ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ. СТУДЕНТИ ГРУП А-21 І Т-21 МИРОГОЩАНСЬКОГО АГРАРНОГО КОЛЕДЖУ ПРОВЕЛИ ВИХОВНУ ГОДИНУ – РЕКВІЄМ “75 РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНИ. ВИЗВОЛИТЕЛЯМ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ”.

28.10.2019

У Другій Світовій війні загинув кожен п'ятий українець. У період, коли російські ЗМІ активно намагаються зобразити українців прихильниками і колабораціоністами фашизму і нацизму, історичні дані підтведжують зовсім протилежне.

Для українців війна почалася в березні 1939 року, коли в результаті Мюнхенської змови, дружні Німеччині угорські війська зброєю захопили новопроголошену Карпатську Україну, яка перед тим була у складі Чехо-Словаччини. У боях було втрачено 430 убитими і понад 400 поранених бійців Карпатської України.

У вересневій кампанії 1939 р. вже 112 тис українців вступили у двобій з Вермахтом у складі Війська Польського, 7 834 солдатів української національності загинули в боях з Вермахтом під польськими прапорами, а 16 тис отримали поранення у вересневій кампанії.

В Україні Червона армія широко практикувала так званий "достроковий" призов юнаків 16 - 17 років, яких без підготовки і часто погано озброєних відразу кидали в бій, в результаті чого вони масово гинули.

Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року вціліли тільки 3% з загальної кількості.

Загальні демографічні втрати України - з убитими, жертвами концтаборів, депортованими і евакуйованими - становлять не менше 14 млн. чоловік. З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони чоловік.

У 1941 р. при відступі радянська влада залишала "випалену землю". При евакуації в Запоріжжі підірвала Дніпрогес. Про це не знало ні цивільне населення, ні навіть поблизу розташовані військові частини, значна частина яких була потоплена водяним валом Дніпрогесу. У Дніпропетровську було підірвано хлібокомбінат разом із робітниками. В Одесі, при відступі Червоної армії затопили приморські квартали разом з мешканцями, а поранених червоноармійців скинули в море разом з санітарними машинами. З Харкова вивезли сотні представників інтелігенції, щоб їх спалити в закритому будинку. В Умані живими замурували людей у погребі. Таких прикладів багато. І все це робили не нацисти, а комуністи при відступі.

Кореспондент газети "Saturday Evening Post", відвідавши в 1945 р. Україну, з жахом написав: "Те, що дехто намагається зобразити як "російську славу", було перш за все українською війною. Жодна європейська країна не постраждала більше від глибоких ран, нанесених своїм містам, своїй промисловості, сільському господарству, людській силі".

Підготували викладачі: Бутрій Л.М, Міщук В.П.

© 2019 Мирослава Зембаль. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати